Gücü nerede bulacağım?

Hepimizin bu soruyu kendi kendimize sorduğumuz zamanlar olmuştur. Hadi diyelim hayatımızda hiç kendimize bu soruyu sorduracak bir şey olmadı, ancak mutlaka güçsüz düşmüş, zayıf – yardıma ihtiyaç duyan – kendini yalnız hisseden ve çaresizce bu sorunun yanıtını arayan insanların çaresizliğine tanıklık etmişizdir.

Kendi gücümüzle baş edemeyeceğimiz olaylarla karşılaştığımızda, bu durumun üstesinden gelmek için yeteri kadar güçlü hissetmediğimiz zamanlar geldiğinde…. Ne yapacağız? Bizi aşan olaylarla nasıl başa çıkacağız? Kimden, nereden güç alacağız veya destek bulacağız?

Bu noktada Mezmur 84:5 bize yön verir:

Ne mutlu gücünü senden alan insana!”

başka bir ayet  Efesliler 6:10 ‘da bize şu sözlerle cesaret verir:

En son olarak Rab’de, O’nun üstün gücüyle güçlenin.

Bize yakın olan insanlardan yardım alabilir veya onlar aracılığıyla güçlenmeye çalışabiliriz bunda bir sorun yoktur. Hatta Rab kardeşlerimiz aracılığı ile bizi teselli etmek, bizi güçlendirmek isteyebilir. Ancak nihai olarak gitmemiz, yardım dilememiz gereken yer, tüm gücün kendisinde saklı olan RAB’den başkası değildir. Bize verdiği vaade sarılabilir ve sağladığı yardımcıya, yani Kutsal Ruh’un desteğine güvenebiliriz.

Bugün her birimiz için duam, zor zamanlardan, özellikle de  güçsüz ve zayıf hissettiğimiz zamanlardan geçerken, O’na güvenebilecek  ve kendimizi Ona emanet edecek gücü kendimizde bulabilmemizdir.  O’nun lütfuyla bu mümkündür.
Amin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s