YİNE  O GÜNLERDEN BİRİ Mİ ?

 

Hepimiz o günlerden geçeriz. Hani şu her şeyin üstümüze üstümüze geldiği, tüm dünyanın iş birliği yapmışcasına bize karşı olduğu günlerden… Çocuğunuzun servisi kaçmıştır, kızınızın ergenlik durumları yine tavan yapmış ve sizi çileden çıkarmıştır, 10 dakikalık mesafeye trafik yüzünden 75 dakikada varmışsınızdır, bilgisayarınız çökmüştür, tabii teslim tarihi bugün olan raporlarla birlikte… vs. vs. Hatırladınız mı? Tanıdık geldi mi? Bu günler gerçekten de çok zorlayıcı olabilir ve bu zamanlarda çevremizdeki insanlara karşı sabır gösteremeyip kontrolü yitirebiliriz. Bu çok insani bir durumdur. Ancak Mesih inanlıları olarak bize bu zor günleri daha kolay atlatabilmemiz için bazı ilkeler verilmiştir.

Bir Mesih inanlısının sabrı, Tanrı’nın mutlak sarsılmaz egemenliğine olan imanından kaynaklanır.

 Kim her koşulda sabırlı biri olmayı istemez ki? Özellikle de her şey bize karşı işliyormuş gibi göründüğü zamanlarda… Zaten her şey normal seyrinde devam ederken sabırlı olmak kolaydır. Ancak Kutsal Ruh’la uzak bir ilişki içindeysek sabır gösterme konusu bizi her daim zorlayan bir konu olacaktır. Bu sebeple O’nun yardımına ihtiyacımız vardır. Hatta muhtacız demek daha doğru olacaktır. Bir Mesih inanlısının sabrı, Tanrı’nın mutlak, sarsılmaz egemenliğine olan imanından kaynaklanır. O çocuklarının yaşamlarında etkindir.  Bir Hristiyan’ın sabrı, Tanrı’nın onu asla unutmadığından ve unutmayacağını bilmesinden kaynaklanır.


Tanrım, bugün yoluma ne çıkarsa çıksan, biliyorum ki sen beni asla unutmadın ve unutmazsın. Yaşamımı göğüsleyeceğim en zorlu koşullar ve sıkıntılarda bile yardımın sayesinde sabırla yönetebilmem için bana yardım et. İsa’nın yüce isminde, amin!

“Her bakımdan alçakgönüllü, yumuşak huylu, sabırlı olun. Birbirinize sevgiyle, hoşgörüyle davranın.”  (Efesliler 4:2)


 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s