Bana Mesih’in Düşüncesi Verildi

“Oysa biz Mesih’in düşüncesine sahibiz.”

1.Korintliler 2:16

 Yakın arkadaşınız, eşiniz, kardeşiniz, yanında kendinizi güvende, rahat, anlaşılmış hissettiğiniz kişilerle birlikte zaman geçirirken karşınızdaki kişinin daha duruşundan ne düşündüğünü bildiğiniz, hatta aynı anda aynı şeyleri düşünüp söylediğiniz ya da benzer şekilde karşınızdaki kişinin sizin başladığınız cümleleri tamamladığı zamanlar olmuştur Karşılıklı olarak hem olaylara bakış açınızı, hem de olayların sizi nasıl etkilediğini o kadar iyi bilirsiniz ki duyguların dile dökülmesine bile ihtiyaç duymazsınız.

Bu dünyada yaşarken, düşüncelerimizdeki çelişkiler, korkular, bize yönelen eleştiriler, alaycı sözler arasında hem anlaşılmak, hem de gerçeğin ne olduğunu anlamak için gerçek bir rehbere ihtiyaç duyarız. Sıkışıp kaldığımız ağın içinde bize ulaşacak bir el ararız. Özgür olmak için…

Bu özgürlük bize tanrısal bilgeliği ve muhakeme yeteneğini kullanmamız için hazır olarak Mesih’in düşüncesinde saklıdır. Fakat saklı olma hali, bizden gizlenmesinde değil, O’nun düşüncesini anlamak, pratik etmek ve gelişmek için gösterdiğimiz çabayla iç içe olmasındadır. Mesih’le birlikte geçirilen zaman bize kendimize yeniden bakma fırsatı verir. Kendimize Tanrı’nın gözleriyle baktığımızda ise O’nunla olan ilişkimiz daha da derinleşir ve gerçek dostluğun temelini atar.

Böylesi bir dostluk ilişkisi başka hiçbir yerde bulamayacağımız önem, değer ve anlam ihtiyacımızı karşılamakla kalmaz, gerçek değişimin mucizevi etkisini de yaşamımıza getirir.

“Önceki yaşayışınıza ait olup

aldatıcı tutkularla yozlaşan eski yaradılışı üzerinizden sıyırıp atmayı,

düşüncede ve ruhta yenilenmeyi,

 gerçek doğruluk ve kutsallıkta Tanrı’ya benzer yaratılan

yeni yaradılışı giyinmeyi öğrendiniz.”

Efesliler 4:22-24

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s