RUH’UN Sayesinde

Hepimiz Tanrı’nın gücünde güç bulur, sevgisiyle motive olur ve disiplini sayesinde bilgeliğe erişiriz. Ancak şu da bir gerçektir ki, yaşamlarımızda Kutsal Ruh’un yardımı olmaksızın kolayca kötü olanın bizi oyun dışı bırakma taktiklerine yenilebilir, şüphe ve korkuya esir düşebilir, cesaretimizi yitirebiliriz.

İsa bize: “Ama Baba’nın benim adımla göndereceği Yardımcı, Kutsal Ruh, size her şeyi öğretecek, bütün söylediklerimi size hatırlatacak. Size esenlik bırakıyorum, size kendi esenliğimi veriyorum. Ben size dünyanın verdiği gibi vermiyorum. Yüreğiniz sıkılmasın ve korkmasın.”  diyor. (Yuhanna 14: 26-27)

Pavlus karanlık bir zindanda hapsedilmişti. Timoteos’a ikinci mektubunu yazdığında idamını bekliyordu. Ancak yine de son eylemlerinden biri Timoteos’u hizmeti için teşvik etmek oldu. Pavlus; Timoteos’un genç yaşına rağmen, Tanrı’nın onun için büyük bir planı olduğunu biliyordu. Ancak zorlu koşullarda Timoteos’un cesaretini kaybedip vazgeçme tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğinin de farkındaydı.

Peki, durum sizin açınızdan nasıl? Zor bir zamandan mı geçiyorsunuz? Vazgeçmek üzere misiniz? Korkularınız arasında sıkışıp kaldınız mı? O zaman Tanrı’nın sizi geçmişte ne kadar çok bereketlediğini ve koruduğunu hatırlamanızın tam zamanıdır. Sizi çağırdığı zamanlara, zorlu süreçlerden geçerken, size nasıl yardımcı olduğu zamanlara odaklanın. Geçmişte sizi cesaretlendiren, zor zamanlarda sizinle birlikte yürüyen, üzerinize bereketini döken Tanrı, bugün de o günlerde olduğu gibi sizinle birlikte. Geçmişte size yardım eden Tanrı ile bugün birlikte yürüdüğünüz Tanrı aynı Tanrı; o değişmedi ve her zaman yanınızda.

Dua: Tanrım, zor zamanlardan geçerken yardımcı olması için bize Kutsal Ruh’u verdiğin için teşekkür ederim. Bereketini üzerimize döktüğün ve bizi koruduğun zamanlar için teşekkür ederim. Geçmişte zor zamanlarda olduğu gibi, bugün de benimle birlikte olduğunu ve bana yardım edeceğini biliyorum. İsa’nın isminde. Âmin.

“Güçlü ve yürekli olun! Onlardan korkmayın, yılmayın. Çünkü sizinle birlikte giden Tanrınız RAB’dir. O sizi terk etmeyecek, sizi yüzüstü bırakmayacaktır.”
(Yasanın Tekrarı 31:6)

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s