Tanrı’nın Sevgisinde Güvenceye Alındım

“Seni sonsuz bir sevgiyle sevdim…”

   Yeremya 31:3 

            Sevgi… Hayatımız boyunca yaşamaktan asla kaçamayacağımız ya da asla vazgeçmeyi göze alamayacağımız bir olgu. Belki “asla” sözcüğü çok keskin bir hat çizse de daha yumuşak bir ifadeyle çoğumuz için yaşamımızın odak noktasıdır. İnsan olarak hem harekete geçerken, hem de aldığımız tüm reaksiyonlarda yapmayı ya da görmeyi arzularız. Sözcük olarak öyle tek başına dursa da hayatımızda bir anlam ifade edebilmesi için eyleme dönüşmesi gerekir ve sürekliliği için de emek gerekir.

Fakat kimin sevgisinden gözü kapalı olarak emin olabiliriz? Anne ve babalarımızın mı? Çok iyi anlaştığımız diğer aile üyelerinin mi? Kardeşten öte olan dostlarımızın mı ya da bir ömür boyu tek beden olmaya söz verdiğimiz eşimizin mi? Kendimizi anlatmak için dil döktüğümüz, yanlış anlaşılmamak için defalarda kendimizi ifade ettiğimiz, ufacık bir onay için kendi benliğimizden ödün verdiğimiz her nokta belki de ufacık bir sevgiyi yeniden kazanmak, var olanı korumak ve fakat ille de o sevgiye tutunmak için sarf edilen güçle eşit değil midir bazen…

En emin olduğunuz sevginin içinde dahi bir ölüm ayrılığı varsa şayet, bu dünyada arayıp da bulmaya çalıştığımız, yüreğimize konulmuş bu sevginin gerçek karşılığı da ancak ve ancak gerçek kaynağından gelirse bir güvence taşıyabilir. (Yeşaya 49:15) Elbette ilgisini, sevgisini insanlar aracılığıyla da gösteren Tanrı, kendi sevgisinin benzersiz ihtişamıyla insanı yara aldığı, kırıldığı, terk edildiği, anlaşılmadığı, haksızlıkla sendelediği her noktada sarıp sarmalayacak güçtedir. Çünkü gözünüzü kapatıp kendinizi sırtüstü geriye bıraktığınızda hızla yere çakılmak yerine, sıcacık ve güven dolu kollara düşeceğinizin garantisi, zamana ya da duruma bağlı olarak değişmeyen şekilde, size verilmiştir. (Yuhanna 3:16)

 

“Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler,

 ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman,

ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik,

ne de yaratılmış başka bir şey

bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan

Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir.”

Romalılar 8:38

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s